Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su privatumo politika.

Slapukų aprašas Suprantu

BURVALTĖ "Kurėnas"

Prekės kodas:
40,00 €

Aprašymas

Žaislas - konstruktorius + edukacinė priemonė.

Žaislą sudaro 16 skirtingo dydžio detalių. Renkant burvaltę vaikas susipažins su laivo konstrukcija ir sužinos pagrindinių burvaltės dalių istorinius pavadinimus. Konstruokite, sužinokite, žaiskite!

Kas yra "Kurėnas"?

Kurėnas (Kurnų valtisKorno valtis) – burinė plokščiadugnė valtis(laivas), naudota iki XX a. vidurio.

Kurėną statydavo ne pats žvejas, o patyręs meistras. Ir be jokių brėžinių - viskas iš galvos. Darbas vykdavo žvejo sodyboje, talkinant pameistriui, porai mokinių.

Pats žvejas išdroždavo laivo karūną - vėtrungę. Kiekviena Kuršmarių kurėno vėtrungė - tarsi pasakojimas apie burvaltės savininką ir jo viltingą gyvenimą po saule. (L. Klimka "Lietuviškų tradicijų skrynelė").

Žaiskite pasakas

Žmonės kalba, kad Kuršių nerijoje galima sutikti senąjį žveją, kuris dar dabar su kurėnu žuvų į marias plaukia. O išplaukęs ne vieną nuotykį patyrė, sakosi net gražiąją jūrų deivę Jūratę kartą tinklu užkliudęs.

O kokių istorijų atplukdys kurėnas į jūsų namus?